Facebook dışındaki hareketlerime göre reklamların beni hedefleme biçimini nasıl değiştirebilirim?
Facebook dışındaki hareketlerinize göre reklamların sizi hedefleme biçimini kontrol edebilmeniz için çeşitli yollar sunuyoruz.
Facebook'un size reklam göstermek amacıyla Facebook dışındaki internet siteleri veya uygulamalardaki hareketlerinize dayalı olarak bilgilerinizi kullanmasını istemiyorsanız, reklam ayarlarınıza giderek sizden veri toplamasını durdurabilirsiniz. Facebook’tan internetteki ilgi alanlarına dayalı reklamlar hakkında daha fazla bilgi alın ve veri uygulamalarımız hakkında daha fazla bilgi için Veri İlkemize göz atın.
Kayıtlı Facebook kullanıcısıysanız, tarayıcınızda veya cihazınızda yaptığınız seçim tüm cihazlarınızda geçerli olur. Kayıtlı Facebook kullanıcısı değilseniz, bu seçimi kullandığınız tüm tarayıcılarda veya cihazlarda uygulamanız gerekir.
Tarayıcınızda
İnternette Davranış Tabanlı Reklamlar için Özdenetim İlkeleri’ne uyum gösteriyoruz ve Digital Advertising Alliance, Digital Advertising Alliance of Canada ve European Interactive Digital Advertising Alliance tarafından belirlenen durdurma programlarına katılıyoruz. Bu siteler üzerinden tüm katılımcı şirketlerde bu uygulamayı durdurabilirsiniz.
Cihazınızda
iPhone, iPad veya Android’inizde cihaz ayarlarınızı değiştirerek Facebook’tan ve diğer şirketlerden internetteki ilgi alanlarına dayalı reklamlar görüp görmeyeceğinizi kontrol edebilirsiniz.
iPhone veya iPad'inizde:
  1. Ayarlar'a gidin
  2. Gizlilik'e dokunun
  3. Reklam’a dokunun ve Reklam Takibini Sınırla’yı açın
Android (sürüm 2.2 ve daha yeni) ve Google Play Services (sürüm 4.0 ve daha yeni) yüklü cihazınızda:
  1. Google Ayarları‘na gidin
  2. Reklamlar‘a dokunun
  3. İlgi alanına dayalı reklamları devre dışı bırak‘a ve ardından Tamam‘a dokunun
Bu bilgiler yardımcı oldu mu?